Zbiórka zużytych telefonów

 

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2020, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XV edycji ogólnopolskiego konkursu, pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

 

Na czym polega konkurs?

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego przedszkole?

  • Każda szkoła lub przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.
  • Każda szkoła lub przedszkole za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
  • Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę czy przedszkole.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Konkurs trwa do 13 listopada 2020.

Liczymy na Państwa zaangażowanie.

Nauczycielki Przedszkola Samorządowego nr 79

„Konwaliowy Zakątek”