O nas

      Nasze przedszkole jest usytuowane na osiedlu Zielone Wzgórza. Jego zaletą jest bardzo dobre położenie i dogodny dojazd. Powstało w 1990 roku, natomiast 9 czerwca 2015r. otrzymało nazwę „Konwaliowy Zakątek". Jest to placówka, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat zgrupowane w 7 oddziałach. Posiadamy dobre warunki lokalowe: duże, jasne, przestronne i kolorowe sale bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dziecka w każdym wieku. Posiadamy również salę gimnastyczną, w której odbywają się różnorodne zajęcia ruchowe. Nasz ogród przedszkolny wyposażony jest w nowy, bezpieczny sprzęt do zabaw.

      Personel przedszkola to doświadczone, wykwalifikowane i kompetentne grono pedagogiczne nastawione na rozwijanie twórczego myślenia dzieci  oraz odkrywanie ich mocnych stron oraz pracownicy niepedagogiczni dbający o bezpieczeństwo i uśmiech każdego dziecka.

          W pracy z dziećmi oferujemy ciekawe zajęcia dydaktyczne, wykorzystujemy wszelkie innowacje metodyczne, umożliwiamy dzieciom zdobywanie różnorodnych doświadczeń, pomagamy rozwijać talenty i sprawności. Organizujemy  różnego rodzaju imprezy i zabawy integracyjne na terenie placówki m.in. Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Spotkania Wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Powitanie wiosny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, integracyjne festyny rodzinne, atrakcyjne wycieczki, przedstawienia teatralne i koncerty muzyczne, spotkania adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych i ich rodziców oraz uroczystości wewnątrzprzedszkolne, konkursy: plastyczne, muzyczne, fotograficzne, również prezentujemy talenty naszych dzieci poza przedszkolem zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Bierzemy również udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Kształtujemy umiejętności interpersonalne naszych wychowanków, ich empatyczną wrażliwość, a także wyrównujemy różnice edukacyjne poprzez szeroko pojmowaną indywidualizację pracy. 

              Współpracujemy z instytucjami i organizacjami działającymi w środowisku lokalnym i poza nim. Dbając o dobre kontakty z Rodzicami organizujemy zajęcia otwarte, zebrania grupowe, konsultacje indywidualne, zapoznając tym samym rodziców z osiągnięciami ich dzieci.

Nadrzędny cel naszego przedszkola to:

szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój.